LCM’in Faydaları Nelerdir?

LONDON COLLEGE OF MUSİC SINAV SİSTEMİNE KİMLER NE AMAÇLARLA KATILMALIDIRLAR

LCME METODUNUN ÖZEL MÜZİK KURSLARINA VE ÖĞRENCİLERİNE FAYDALARI

CTMuzikakademik tarafından eğitimlere katılan branş öğretmeni sınav gereği müfredatta yer alan tüm bilgileri öğrencisine vermekle yükümlü olacaktır. Tavsiyelerimiz doğrultusunda sınavdan en az 1 ay öncesinde yapılacak olan prova sınavlarda eksikler tespit edilerek , gereklilik halinde hızlandırılmış bir programla öğrenciler eğitmen tarafından sınava hazır hale getirileceklerdir.
LCME sınav sistemine dahil olan öğrenci için bir hedef oluşturularak derse yıllık devamlılık ve bireysel çalışma konuları disiplinel bir zemine doğal olarak oturtulacaktır.
LCME sınav sistemine dahil olan öğrenci verdiği emeklerin karşılığında yurt içinde ve yurt dışında başvuracağı okul ve iş alanlarına, kabul aşamasında gerekli olan sanatsal etkinlik portföyünün içerisinde yer alacak olan uluslararası akreditasyona sahip bir sertifikanın sahibi olacaklardır.
LCME sınav merkezi olan bir özel kurs öğrencinin yeteneklerine göre Performans , Recital ve Leısure Play seviyelerden her bir öğrencinin kendisine uygun programdan eğitim alma ve sınava tabi tutulma özgürlüğünü verebilecektir. Bu sayede öğrencinin kendi kabiliyetini aşan durumlarda müzikten uzaklaşması , motivasyonunun bozulması durumlarıyla karşılaşması engellenecektir.

LCME METODUNUN ÖZEL DERS ÖĞRENCİLERİNE VE AİLELERİNE FAYDALARI

Çocuğuna evinde özel müzik eğitimi aldıran aile eğitimin gidişi hakkında yeterli bilgiye sahip olamamakta öğretmenin yeterliliği , öğrencinin gelişimi ile ilgili net sonuçlar görememektedir.
Londra’dan gelen uzman müzik eğitmenleri ( Examiner ) sınav esnasında rapor formlarını doldurmakta Technical work ( teknik çalışma ) , performans ( çalma yada söyleme ) , Viva voce ( sözlü sınav ) sight reading ( deşifre , görür görmez okuma ve çalma ) Aural test ( işitsel test ) bölümlerini ayrı ayrı notlamaktadırlar. Sınav puanı tüm bu bölüm notları toplanarak oluşturulur ve bu formlarda yazılı yorumları da yer almaktadır.
Öğrenci velisi için uzman görüşü detaylı bir şekilde sağlanmış olacaktır.
CTMuzikakademik tarafından eğitimlere katılan özel ders öğretmeni sınav gereği müfredatta yer alan tüm bilgileri öğrencisine vermekle yükümlü olacaktır. Tavsiyelerimiz doğrultusunda sınavdan en az 1 ay öncesinde yapılacak olan prova sınavlarda eksikler tespit edilerek , gereklilik halinde hızlandırılmış bir programla öğrenciler eğitmen tarafından sınava hazır hale getirileceklerdir.
Evde alınan özel ders LCME eğitim programı sayesinde kurumsal kimlik kazanacaktır.

LCME sınav sistemine dahil olan öğrenci verdiği emeklerin karşılığında yurt içinde ve yurt dışında başvuracağı okul ve iş alanlarına, kabul aşamasında gerekli olan sanatsal etkinlik portföyünün içerisinde yer alacak olan uluslararası akreditasyona sahip çok değerli bir sertifikanın sahibi olacaklardır.

LCME sınav merkezi olan bir özel kurs öğrencinin yeteneklerine göre Performans , Recital ve Leısure Play seviyelerden her bir öğrencinin kendisine uygun programdan eğitim alma ve sınava tabi tutulma özgürlüğünü verebilecektir. Bu sayede öğrencinin kendi kabiliyetini aşan durumlarda müzikten uzaklaşması , motivasyonunun bozulması durumlarıyla karşılaşması engellenmiş olacaktır.

ÖZEL DERS VEREN ÖĞRETMENLERE FAYDALARI

Branşlarda evrensel eğitim metodları belli olmakla birlikte öğrencinin yetenekleri , kişisel öğrenme şekli ( Her insanın parmak izinin farklı olması gibi.. )kişiden kişiye farklılıklar gösterir. LCME metodu her seviyede öğrenilmesi gereken temel , teknik ve artistik bilgileri bir kitap içerisinde tüm açıklamalarıyla ve doğru sıralamayla sunmaktadır. Bunun üzerine öğretmenin vereceği branşa uygun klasik diğer metodlar ( Czerny , Beyer , Hannon , Arenas , Suzuki . Lavingnac , Bona gibi …eğitmenin uygun göreceği ) Eğitim süreci içerisine dahil edilerek , planlı ve geliştirici bir formata dönüştürülecektir. Eğitmenler adına , müzik eğitiminde konfor ve kalite sağlanacaktır.

LCME METODUNUN MÜZİSYENLERE VE MÜZİK ÖĞRETMENLERİNE FAYDALARI

Konservatuar , Güzel Sanatlar Liseleri ve Fakülteleri ,Üniversitelerin Müzik Öğretmenliği bölümleri mezunları ve kendini müzik alanında yetiştirmiş profesyonel müzisyenlere , yurt dışında eğitim ve çalışma imkanı sunar. Yurt dışında denkliği olmayan diplomalar için mükemmel bir alternatiftir. Programın detaylarını CTMuzikakademik eğitim uzmanlarından öğrenebilirsiniz.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Sohbeti Başlat
1
WhatsApp İletişim 💬
Scan the code
Merhaba 👋
Nasıl yardımcı olabiliriz?